Saturday, 27th April – Monaco Hotel & Resort, Villa Carlos Paz, Argentina

  • Carla Ayelen Merino battled Micaela Milagros Lujan in the super flyweight division. Lujan secured a unanimous decision victory after 10 rounds, claiming the South American Super Fly and Federacion Argentina de Box Argentinian Super Fly titles.

Saturday, 27th April – Ramatex Hall, Windhoek, Namibia

  • Fillipus Nghitumbwa vs. DeKang Wang: Wang kept his record spotless, thumping Nghitumbwa to take home the WBO Africa Super Bantam title.

Saturday, 27th April – Save Mart Arena, Fresno, USA

  • Vergil Ortiz Jr. vs. Thomas Dulorme: Ortiz Jr. flattened Dulorme in the first, marking his territory in the middle division.
  • Jose Carlos Ramirez vs. Rances Barthelemy: Ramirez ground out a unanimous decision over Barthelemy, proving his mettle in the welterweight bout.
  • Marlen Esparza vs. Gabriela Celeste Alaniz: Alaniz edged out Esparza by a split decision, grabbing the vacant WBA, WBC, and WBO World Fly titles in a nail-biter.
  • Oscar Duarte Jurado vs. Joseph Diaz: Duarte Jurado stopped Diaz in the ninth, showing he’s a serious contender in the super light class.

Wednesday, 24th April – Hordern Pavilion, Sydney, Australia

  • Jerome Pampellone vs. Malik Zinad: Zinad outclassed Pampellone, winning by a majority decision in a gritty light heavy matchup.

Saturday, 20th April 2024 – EDION Arena Osaka, Japan

  • Tsubasa Narai wrecked Yuna Hara, stopping her dead in her tracks with a technical knockout in the fifth round for the Japanese Super Feather title.

Saturday, 20th April 2024 – York Hall, Bethnal Green, UK

  • Sam Noakes smashed Yvan Mendy, securing a unanimous decision over 12 rounds to claim the vacant EBU European Light title.

Saturday, 20th April 2024 – Barclays Center, Brooklyn, USA

  • Ryan Garcia edged out Devin Haney by majority decision after a grueling 12 rounds in the Super Light division.
  • Arnold Barboza Jr narrowly defeated Sean McComb by split decision over 10 rounds, grabbing the WBO Inter-Continental Super Light title.

Wednesday, 17th April 2024 – Korakuen Hall, Tokyo, Japan

  • Hayato Tsutsumi demolished Anselmo Moreno with a knockout in the third round in their Feather division clash.

Saturday, 13th April 2024 – Manchester Arena, Manchester, UK

  • Zelfa Barrett floored Jordan Gill, winning by technical knockout in the tenth round in the Super Feather division.
  • Ellie Scotney outclassed Segolene Lefebvre, taking a unanimous decision after 10 rounds to hold onto the IBF and WBO World Super Bantam titles.
  • Rhiannon Dixon dominated Karen Elizabeth Carabajal, winning a unanimous decision over 10 rounds to secure the vacant WBO World Light title.

Saturday, 13th April 2024 – American Bank Center, Corpus Christi, USA

  • Ruben Villa claimed a unanimous decision victory against Cristian Cruz Chacon over 10 rounds, snagging the vacant WBC Silver Feather title.
  • Efe Ajagba split the judges but ultimately prevailed against Guido Vianello over 10 rounds in the Heavy division, taking the WBC Silver Heavy title.
  • Jared Anderson hammered Ryad Merhy to a unanimous decision win over 10 rounds, defending the WBC USA Heavy and snagging the WBO International Heavy titles.
  • Charly Suarez took down Luis Coria by points decision after 8 rounds in the Super Feather division.

Saturday, 13th April 2024 – AGON Sportpark, Charlottenburg, Germany

  • Results not available for Thomas Piccirillo vs. Alexander Pavlov and Granit Shala vs. Oleksandr Zakhozhyi.

Saturday, 13th April 2024 – Allianz Cloud, Milan, Italy

  • Dario Morello dominated Luca Chiancone, winning a unanimous decision after 10 grueling rounds in the Middle division, capturing the WBC Mediterranean Middle title.

Saturday, 13th April 2024 – EDION Arena Osaka, Japan

  • Thanongsak Simsri outpointed Miel Fajardo over 12 rounds to snatch the Oriental and Pacific Boxing Federation Light Fly title.
  • Toshiki Shimomachi crushed Tulio Dekanarudo by technical knockout in the fifth round, claiming the Japan Boxing Commission Japanese Super Bantam title.

Wednesday, 10th April 2024 – ProBox TV Events Center, Plant City, USA

  • Angelo Leo scored a unanimous decision victory over Eduardo Baez in a 10-round Feather division bout.
  • Jaycob Gomez edged out Jose Arellano by majority decision after 8 rounds in the Super Feather division.
  • Dominic Valle demolished Angel Vazquez Lupercio by technical knockout in just two rounds in the Super Feather division.

Saturday, 6th April 2024 – Stadthalle, Falkensee, Germany

  • Uisma Lima pummeled Haro Matevosyan to a technical knockout in the tenth round, securing the IBF Inter-Continental Super Welter title.
  • Bakhram Murtazaliev floored Jack Culcay with a knockout in the eleventh round, clinching the vacant IBF World Super Welter title.

Saturday, 6th April 2024 – Korakuen Hall, Tokyo, Japan

  • Tetsuro Ohashi obliterated Kenta Nakagawa by technical knockout in the tenth round to take home the WBO Asia Pacific Super Fly title.

Saturday, 6th April 2024 – Coliseo de Combates, Pandeportes, Panama City, Panama

  • Result not available for Pablo Vicente vs. Ricardo Nunez.

Saturday, 6th April 2024 – Fontainebleau Las Vegas, Las Vegas, USA

  • Richardson Hitchins defeated Gustavo Lemos by unanimous decision after 12 rounds in the Super Light division.
  • Skye Nicolson outperformed Sarah Mahfoud, winning by unanimous decision after 10 rounds in the Feather division.

Thursday, 4th April 2024 – Fantasy Springs Casino, Indio, USA

  • Jose Tito Sanchez bested Erik Ruiz, claiming a unanimous decision victory after 10 rounds in the Super Bantam division.

Wednesday, 3rd April – 36ers Arena, Adelaide

  • Jackson Jon England edged Jamel Herring by split decision after 10 grueling rounds in the Super Feather division for the vacant WBO Global Super Feather title.
  • Jack Brubaker dominated In Duck Seo, taking a unanimous decision over 8 rounds in the Super Welter fight.
  • Sergei Vorobev vs. Wes Capper ended in a draw by majority decision after 8 rounds in the Middle division.

Sunday, 31st March – O2 Arena, Greenwich

  • Fabio Wardley vs. Frazer Clarke was a slugfest that ended in a draw by split decision in 12 rounds, under the Heavy division holding the BBBofC British Heavy, Commonwealth Boxing Council Heavy, and WBO European Heavy titles.
  • Chris Kongo outboxed Florian Marku to win by unanimous decision over 10 rounds, snagging the vacant IBO Inter-Continental Welter title.
  • Callum Simpson knocked out Dulla Mbabe in a swift 4 rounds in the Super Middle division.
  • Viddal Riley handled Mikael Lawal with ease, winning by unanimous decision over 10 rounds in the Cruiser division, taking the BBBofC English Cruiser title.

Saturday, 30th March – Estadio Luna Park, Buenos Aires

  • Jose Angel Gabriel Rosa crushed Edwin Bennett by technical knockout in the fourth round, claiming the vacant WBC Latino Welter title.
  • Pablo Ezequiel Corzo knocked out Gaspar Fernandez in the eighth round, in the Super Middle division, capturing both the South American Super Middle and WBA Fedelatin Super Middle titles.

Saturday, 30th March – Arena Armeec, Sofia

  • Kubrat Pulev outmatched Ihor Shevadzutskyi, taking a unanimous decision victory after 12 rounds in the Heavy division.

Saturday, 30th March – YouTube Theater, Inglewood

  • Gilberto Ramirez won by unanimous decision in the Cruiser division fight for the WBA Super World Cruiser title against Arsen Goulamirian.

Saturday, 30th March – T-Mobile Arena, Las Vegas

  • Sebastian Fundora scraped by Tim Tszyu by split decision in a clash for the vacant WBC World Super Welter and WBO World Super Welter titles.
  • Serhii Bohachuk defeated Brian Mendoza by unanimous decision, capturing the WBC Interim World Super Welter title.
  • Erislandy Lara flattened Michael Zerafa with a knockout in the Middle division, securing the WBA World Middle title.
  • Isaac Cruz overwhelmed Rolando Romero with a technical knockout in the Super Light fight for the WBA World Super Light title.
  • Julio Cesar Martinez narrowly defeated Angelino Cordova by majority decision, defending his WBC World Fly title.
  • Mirco Cuello outclassed Sulaiman Segawa, winning a unanimous decision in the Feather division.

Friday, 29th March – Desert Diamond Arena, Glendale

  • Oscar Valdez finished Liam Wilson with a technical knockout in the Super Feather division for the WBO Interim World Super Feather title.
  • Seniesa Estrada took a unanimous decision victory against Yokasta Valle in the Minimum division, cleaning up with the IBF, WBA, WBC, and WBO World Minimum titles.
  • Lindolfo Delgado dispatched Carlos Sanchez by technical knockout in the Super Light division.
  • Raymond Muratalla earned a unanimous decision win against Xolisani Ndongeni in the Light division.

Friday, 29th March – Overtime Elite Arena, Atlanta

  • Elijah Pierce stopped Arthur Villanueva with a technical knockout in the Super Bantam division.

Wednesday, 27th March – Brisbane Powerhouse, New Farm

  • Jalen Tait won by split decision over Alexander Espinoza in the Light division.
  • Taylah Robertson vs. Gloria Gallardo ended in a draw by split decision for the vacant IBO World Super Fly title.

Wednesday, 27th March – ProBox TV Events Center, Plant City

  • Starling Castillo scraped by Jesus Saracho, nicking a split decision in the Super Light clash.
  • Nicholas Walters laid down the law against Joseph Adorno, snatching a unanimous decision win in the Light division.

Sunday, 24th March – Okada Manila Hotel and Casino, Paranaque City

  • RV Deniega dominated Adrian Lerasan, grabbing a unanimous decision victory for the vacant Philippines Boxing Federation (PBF) Bantam title.

Saturday, 23rd March – Club Ciclista Juninense, Junín

  • Maximiliano Nicolas Segura vs. Juan Hernan Leal: All out war that ended in a draw by split decision in the Super Light division, fighting for the South American Super Light title.

Saturday, 23rd March – Casino Buenos Aires, Buenos Aires

  • Michell Banquez outclassed Kevin Luis Munoz, clinching a unanimous decision to hold onto the WBA Fedelatin Bantam title.

Saturday, 23rd March – Caloundra RSL Club, Caloundra

  • Dana Coolwell dominated Fernando Tagpuno Jr., securing a unanimous decision victory and snagging the vacant IBO Inter-Continental Feather title.

Saturday, 23rd March – Sheffield Arena, Sheffield

  • Dalton Smith knocked the lights out of Jose Zepeda, seizing a knockout victory in the Super Light division for the vacant WBC Silver Super Light title.
  • Ishmael Davis marched through Troy Williamson, taking home a unanimous decision win in the Super Welter dust-up.
  • Sandy Ryan forced Terri Harper into retirement, claiming the WBO World Welter title in a punishing fight.

Friday, 22nd March – Olympic Park “Feti Borova”, Tirana

  • Denis Nurja demolished Charles Shinima with a brutal technical knockout in the Super Welter showdown.

Friday, 22nd March – Palazzetto Romboli, Colleferro

  • Masanori Rikiishi obliterated Michael Magnesi with a technical knockout, snatching the WBC Silver Super Feather title.

Friday, 22nd March – Culiacan, Sinaloa

  • Nazario Castro Nieblas crushed Hector Escobar with a technical knockout in the Super Bantam barnburner.

Friday, 22nd March – Olive Convention Centre, Durban

  • Yamil Alberto Peralta edged out Thabiso Mchunu by split decision, seizing the vacant WBC Silver Cruiser title.
  • Tulani Mbenge schooled Leandro Ariel Fonseca with a unanimous decision in a Welter weight clash.

Friday, 22nd March – Glass City Center, Toledo

  • Albert Bell delivered a knockout blow to Jonathan Romero in a fiery Super Feather fray.

Friday, 22nd March – Culiacan, Sinaloa

  • Nazario Castro Nieblas smashed Hector Escobar, winning by technical knockout in the Super Bantam showdown.

Friday, 22nd March – Olive Convention Centre, Durban

  • Yamil Alberto Peralta clinched a split decision victory over Thabiso Mchunu, snatching the vacant WBC Silver Cruiser title.
  • Tulani Mbenge dominated Leandro Ariel Fonseca, winning by unanimous decision in the Welter battle.

Friday, 22nd March – Glass City Center, Toledo

  • Albert Bell flattened Jonathan Romero, winning by knockout in the Super Feather clash.

Monday, 18th March – Korakuen Hall, Tokyo

  • Takeshi Inoue vs. Wade Ryan ended in a majority decision draw in the Super Welter grudge match.

Saturday, 16th March – Resorts World Arena, Birmingham

  • Liam Davies obliterated Erik Robles Ayala with a round 2 TKO, claiming the vacant IBO World Super Bantam title.
  • Dennis McCann outboxed Brad Strand to a unanimous decision victory, claiming the vacant BBBofC British Super Bantam, Commonwealth Boxing Council Super Bantam, and WBO Inter-Continental Super Bantam titles.
  • Zach Parker secured a unanimous decision win over Tyron Zeuge in the Super Middle fracas.
  • Pierce O’Leary destroyed Hovhannes Martirosyan by knockout in round 9, winning the WBC International Super Light title.

Saturday, 16th March – The Cosmopolitan of Las Vegas, Chelsea Ballroom, Las Vegas

  • William Zepeda Segura forced Maxi Hughes into retirement in the 4th round, dominating the Light division.
  • Floyd Schofield won by disqualification over Esteuri Suero in the 5th round in their Light clash.

Saturday, 16th March – The Grand Ho Tram Strip, Vung Tau

  • DianXing Zhu knocked out Marco John Rementizo in round 3, securing the WBO Global Minimum title.

Friday, 15th March – Coliseo Municipal, Valdivia

  • Daniela Asenjo won a unanimous decision over Victoria Torres Canul, defending her WBC Silver Bantam title.

Friday, 15th March – PalaCoscioni, Nocera Inferiore

  • Gianluca Ceglia edged out Frank Urquiaga by majority decision, winning the EBU Silver Light title.

Friday, 15th March – Korakuen Hall, Tokyo

  • Hiroki Hanabusa vs. Matcha Nakagawa ended in a split decision draw in their Feather bout.

Wednesday, 13th March – WIN Entertainment Centre, Wollongong

  • Endry Saavedra demolished Issac Hardman by technical knockout in round 8, claiming the WBO Inter-Continental Middle title.

Wednesday, 13th March – Whitesands Events Center, Plant City

  • Nicklaus Flaz stopped Luke Santamaria with a round 6 TKO in their Welter battle.
  • Radivoje Kalajdzic knocked out Sullivan Barrera in round 10 of their Light Heavy bout.

Tuesday, 12th March – Korakuen Hall, Tokyo

  • Kyohei Tonomoto outpointed Kimihiro Nakagawa, winning by unanimous decision in the Feather clash.

Saturday, 9th March – Palais des Sport Marcel Cerdan, Levallois-Perret

  • Kevin Lele Sadjo hammered Giovanni De Carolis with a round 8 TKO, securing the EBU European Super Middle title.

Saturday, 9th March – Guadalajara, Jalisco

  • Neider Valdez Aguilar vs. Erick Badillo: Sorry folks, the result’s gone AWOL. But hey, they fought for the WBC Silver Light Fly title. A for effort?

Saturday, 9th March – Frontón Bizkaia, Bilbao

  • Jon Fernandez decided to go the distance and snagged a unanimous decision over Jezzrel Corrales in the Super Light tango.

Friday, 8th March – Ciudad Juarez, Chihuahua

  • Miguel Roman vs. Takuya Watanabe: Guess what? No result here either. Did someone forget to keep score?

Friday, 8th March – Casino Pharaohs, Managua

  • Jairo Noriega played the long game and clinched a unanimous decision victory over Azael Villar in a 12-round slog in the Light Fly pool.

Friday, 8th March – Saulog Gymnasium, Tagbilaran City

  • Virgel Vitor delivered a knockout punch in round 7 to Tae Sun Kim, claiming the vacant WBO Oriental Super Feather title. Quick and clean!

Friday, 8th March – Kingdom Arena, Riyadh

  • Israil Madrimov steamrolled Magomed Kurbanov with a round 5 TKO, snatching the vacant WBA World Super Welter title.
  • Rey Vargas vs. Nick Ball ended in a dramatic draw by split decision. They duked it out for 12 rounds for the WBC World Feather title – no clear victor!
  • Zhilei Zhang couldn’t convince all the judges but still edged out Joseph Parker by majority decision after a grueling 12 rounds, nabbing the WBO Interim World Heavy title.
  • Justis Huni proved too much for Kevin Lerena, securing a unanimous decision win after 10 rounds for the vacant WBO Global Heavy title.
  • Mark Chamberlain exploded in round 4 with a technical knockout against Gavin Gwynne, claiming the vacant WBA Inter-Continental Light title.

Thursday, 7th March – Montreal Casino, Montreal

  • Osleys Iglesias didn’t need a full round to dispatch Marcelo Coceres, earning a win by knockout in the Super Middle bout.
  • Steven Butler made quick work of Steve Rolls, also claiming a round 1 KO victory in their Middle class face-off.

Saturday, 2nd March – Various Locations

  • Jonathan Gonzalez kept his cool and claimed a unanimous decision over Rene Santiago for the WBO World Light Fly title.
  • Sukhdeep Singh Bhatti blasted Gino Natalio Godoy away with a round 4 knockout in their Super Welter match-up at Toronto.
  • And in Abu Dhabi, the fight details for Jaouad Belmehdi vs. Alfred Lamptey? Missing in action.

Fri 1, Mar – Telford International Centre, Telford, UK

  • Abass Baraou dominated Sam Eggington to snag a majority decision win after 12 rounds, scooping up the vacant EBU European Super Welter title.

Thu 29, Feb – Salle du Casino, Enghien, France

  • Rima Ayadi pounded Licia Boudersa into a unanimous decision victory, securing the vacant EBU European Super Feather title.

Wed 28, Feb – Whitesands Events Center, Plant City, USA

  • Miguel Madueno scraped by Justin Pauldo with a split decision in the Light division slugfest.

Sat 24, Feb – Caribe Royale Orlando, Orlando, USA

  • Shakhram Giyasov dismantled Pablo Cesar Cano by technical decision in the eleventh, ruling the Welter division.
  • Antonio Vargas made Jonathan Rodriguez throw in the towel in the seventh for a retirement win in the Bantam throwdown.
  • Edgar Berlanga sent Padraig McCrory packing with a knockout in the sixth, owning the Super Middle square.

February 24, Royal Arena, Copenhagen, Denmark

  • Dina Thorslund laid down the law against Mary Romero with an eighth-round TKO in their bantamweight clash for the WBC and WBO World Bantam belts.

February 24, Kokugikan, Tokyo, Japan

  • Junto Nakatani TKO’d Alexandro Santiago in the sixth during their brawl for the WBC World Bantam title.
  • Takuma Inoue crushed Jerwin Ancajas with a ninth-round KO, seizing the WBA World Bantam title.
  • Kosei Tanaka ruled over Christian Bacasegua Rangel with a unanimous decision in the super flyweight bout for the vacant WBO World Super Fly title.
  • Riku Masuda knocked out Jonas Sultan in the first round of their bantamweight bout.

Fri 23, Feb – Chumash Casino, Santa Ynez, USA

  • Gor Yeritsyan took down Quinton Randall by unanimous decision after 10 rounds, claiming the vacant WBC Continental Americas Welter title.
  • Cain Sandoval outpunched Javier Molina to win by unanimous decision in the Super Light match.

Thu 22, Feb – Zenith de Paris-La Villette, Paris, France

  • Bakary Samake bested Ahmed El Mousaoui by unanimous decision after 10 rounds in the Super Welter clash.

Thu 22, Feb – Korakuen Hall, Tokyo, Japan

  • Koki Inoue edged out Daishi Nagata by majority decision after 12 rounds in the Super Light fight for the Oriental and Pacific Boxing Federation Super Light and WBO Asia Pacific Super Light titles.
  • Kazuki Nakajima triumphed over Mugicha Nakagawa by unanimous decision, snagging the vacant Oriental and Pacific Boxing Federation Super Bantam title after 12 rounds.
  • Keisuke Matsumoto maintained his reign with a unanimous decision win over Jinki Maeda in their 10-round Feather tussle for the Japan Boxing Commission Japanese Feather title.
  • Kosuke Saka floored Ken Koibuchi with a technical knockout in the fifth, capturing the vacant Oriental and
  • Pacific Boxing Federation Super Feather title.

Fri 16, Feb – Oaxaca, Oaxaca

  • Sivenathi Nontshinga delivered a technical knockout to Adrian Curiel in the tenth, clinching the IBF World Light Fly title.
  • The bout between Arturo Popoca and Ernesto Garcia Flores went down without a clear winner announced.
  • Mauricio Lara and Daniel Lugo battled to a majority decision draw in their Super Feather fight.

Thu 15, Feb – Commerce Casino, Commerce, USA

  • Jesus Antonio Perez Campos outmaneuvered Joseph Diaz to snatch a split decision victory after 10 rounds in the Super Light scrap.

Sat 10, Feb – Ekaterinburg, Russia

  • Sergey Lubkovich vs. Maxim Chernichuk ended in a draw by majority decision after 10 rounds in the Welter ruckus.
  • Khariton Agrba sent Vage Sarukhanyan packin’ with a retirement in the eighth round, in the Super Light clash.
  • Zaur Abdullaev dominated Roger Gutierrez, winning by unanimous decision after 10 rounds in the Light fight.

Sat 10, Feb – Indigo at The O2, Greenwich, UK

  • Reece Bellotti took the win over Liam Dillon by unanimous decision in 12 rounds, snagging the BBBofC British Super Feather and Commonwealth Boxing Council Super Feather titles.
  • Shannon Ryan outclassed Jasmina Zapotoczna with a unanimous decision in 10 rounds in the Super Fly division.

Sat 10, Feb – Copper Box Arena, Queen Elizabeth Olympic Park, Hackney Wick, UK

  • Hamzah Sheeraz floored Liam Williams with a technical knockout in the very first round, defending his Commonwealth Boxing Council Middle and WBC Silver Middle titles.

Thu 8, Feb – Michelob Ultra Arena, Las Vegas, USA

  • Teofimo Lopez scored a unanimous decision over Jamaine Ortiz after 12 rounds, defending the WBO World Super Light title.
  • Keyshawn Davis demolished Jose Pedraza with a technical knockout in the sixth, securing the IBF USBA Light (vacant), WBC USA Light, and WBO Inter-Continental Light titles.
  • Rene Tellez Giron outpunched George Acosta, taking home a unanimous decision win after 8 rounds in the Light bout.

Sat 3, Feb – Wembley Arena, Wembley, UK

  • Joshua Buatsi outlasted Dan Azeez, winning by unanimous decision after 12 rounds, defending the BBBofC British Light Heavy and Commonwealth Boxing Council Light Heavy titles.
  • Adam Azim sent Enock Poulsen to the mat with a knockout in the fifth round, snatching the EBU European Super Light title.

Sat 3, Feb – The Cosmopolitan of Las Vegas, Chelsea Ballroom, Las Vegas, USA

  • Conor Benn took down Peter Dobson with a unanimous decision after 12 rounds in the Welter division.

Fri 2, Feb – Caribe Royale Orlando, Orlando, USA

  • Julian Smith sent Orestes Velazquez packing with a retirement in the ninth round in the Super Light match.

Wed 31, Jan – Whitesands Events Center, Plant City, USA

  • Antonio Moran flattened Romero Duno with a knockout in the sixth round in the Light division.

Sat 27, Jan – Ulster Hall, Belfast, Northern Ireland

  • Lewis Crocker obliterated Jose Felix with a technical knockout in the fifth, snagging the vacant WBO Inter-Continental Welter title.

Sat 27, Jan – Footprint Center, Phoenix, USA

  • Jaime Munguia crushed John Ryder with a technical knockout in the ninth, defending the WBC Silver Super Middle title.

Fri 26, Jan – NUSTAR Resort and Casino, Cebu City, Philippines

  • Christian Araneta decimated Arvin Magramo with a technical knockout in the first round in the Light Fly fracas.
  • Keita Kurihara knocked out Froilan Saludar in the eighth, clinching the IBF Pan Pacific Bantam (vacant) and Oriental and Pacific Boxing Federation Bantam titles.

Tue 23, Jan – EDION Arena Osaka, Osaka, Japan

  • Kenshiro Teraji edged out Carlos Canizales with a majority decision after 12 rounds, defending the WBA Super World Light Fly and WBC World Light Fly titles.
  • Seigo Yuri Akui scored a unanimous decision over Artem Dalakian, grabbing the WBA World Fly title.

Sat 20, Jan – Echo Arena, Liverpool, UK

  • Zak Chelli took the win over Jack Cullen by unanimous decision after 12 rounds, defending the BBBofC British Super Middle and Commonwealth Boxing Council Super Middle titles.
  • Natasha Jonas narrowly defeated Mikaela Mayer by split decision in 10 rounds, defending the IBF World Welter title.

Wed 17, Jan – Whitesands Events Center, Plant City, USA

  • Mykquan Williams stopped Luis Feliciano with a technical knockout in the sixth round in the Super Light tussle.

Sat 13, Jan – Centre Videotron, Quebec City, Canada

  • Artur Beterbiev laid waste to Callum Smith with a technical knockout in the seventh, defending the IBF, WBC, and WBO World Light Heavy titles.
  • Jason Moloney secured a majority decision win over Saul Sanchez after 12 rounds, defending the WBO World Bantam title.
  • Christian Mbilli made Rohan Murdock quit in the sixth, defending the WBC Continental Americas Super Middle title.

Sat 13, Jan – Verti Music Hall, Friedrichshain, Germany

  • Tina Rupprecht claimed victory over Fabiana Bytyqi by unanimous decision after 10 rounds, defending the WBC World Atom title.

Sat 13, Jan – PARADISE CITY, Incheon, South Korea

  • Olimjon Nazarov eked out a split decision win over Wulan Tuolehazi after 10 rounds, snagging the WBO Oriental Fly title.

Sat 13, Jan – Fashion Center Event Hall, Seoul, South Korea

  • Otgonbayar Enkhtuvshin vs. Longyi Hu ended in a draw by split decision after 10 rounds in the Fly division.

Sat 13, Jan – Abu Dhabi, United Arab Emirates

  • Moussa Gholam knocked out Lunga Sitemela in the fourth round in the Super Feather scrap.

Fri 12, Jan – Korakuen Hall, Tokyo, Japan

  • Eri Matsuda bested Yuko Kuroki by split decision after 10 rounds, defending the WBA and WBO World Atom titles.
  • Sumire Yamanaka triumphed over Mika Iwakawa by unanimous decision after 10 rounds, defending the IBF World Atom title.

Sat 6, Jan – Virgin Hotels Las Vegas, Las Vegas, USA

  • Ismael Barroso dispatched Ohara Davies with a technical knockout in the first round, snagging the WBA Interim World Super Light title.
  • Arnold Barboza Jr forced Xolisani Ndongeni to retire in the eighth round in the Super Light showdown.

Last Updated on July 21, 2024 by Tim Smith